Jak wykryć podsłuch?

O szpiegowaniu zwykle mówimy w sytuacji mniejszych bądź większych przestępstw. Podgląda się ewentualnego delikwenta. Podsłuchuje rozmowy podejrzewanych o pranie brudnych kasy… wymieniać można długo. Pomyślmy jednak o sytuacji odwrotnej. Postawmy się raz w roli nie szpiegującego, lecz podejrzanego. W szczególności, gdy nie mamy sobie nic do zarzucenia. Nigdy nie możemy być pewni, że nie padniemy ofiarą działań. Wyczuwasz, że ktoś ma na ciebie oko? Albo że ktoś zbyt uważnie wsłuchuje się w twoje słowa i rozmowy – te prywatne? O tym, czy ktoś cię podsłuchuje, sprawdzisz za pomocą wykrywacza podsłuchów.

pluskwa podsłuch

Wbrew pozorom wykrywacz podsłuchów potrafi zlokalizować nie tylko urządzenia podsłuchowe, niemniej jednak również kamery czy lokalizatory GPS. Jak to działa? Detektor podsłuchów, telefonów i lokalizatorów wykrywa urządzenia poprzez detekcję emitowanych fal. O znalezionym podsłuchu zawiadamia sygnał świetlny (diody LED), sygnał wibracyjny albo dźwiękowy. Wiele urządzeń działa w dużym zakresie częstotliwości – od 1 MHz do 6,5 GHz. Skanowanie podejrzanego terenu rozpoczyna się od sprawdzenia najniższych częstotliwości. Urządzenie sprawdza otoczenie w promieniu 5 m. Jeżeli wykryje niepożądany urządzenie – jak np podsłuchy, zasygnalizuje to dźwiękiem i sygnałem świetlnym. Wraz ze zbliżaniem się do kryjówki podsłuchu, wydawany sygnał wykrywacza będzie się wzmacniał.

Bez obaw, możesz to zrobić całkowicie dyskretnie, bo wykrywacze zwykle sprzedaje się w zestawie ze słuchawkami. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, w których nie jesteś sam, przykładowo. gdy chcesz przeskanować auto na parkingu.

Nikt nie lubi być bezpodstawnie o coś podejrzewany, prawda? Wykrywacz podsłuchów umożliwia pozbyć się tego niepokojącego poczucia, że ktoś patrzy z ukrycia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s