Dyskretne nagrywanie – przegląd sprzętu szpiegowskiego

Spotkanie biznesowe, to z punktu widzenia nagrywającego całkiem inne sytuacje niż obserwacja pracy niani lub podglądanie, czy po pokoju nie kręci się złodziej. Opiekunkę do dziecka i włamywacza obserwujemy we własnym domu, podczas mojej nieobecności. Takie nagrania są dużo łatwiejsze do wykonania, bo ukryta gdzieś w pokoju kamera tworzy za nas całe działanie. Zupełnie inaczej jest w przypadku nadmienionych spotkań. Tutaj to my jesteśmy „operatorami” mikrokamery, przybywamy na spotkanie w obce miejsce. Jedynie na jakiś czas, potem je zostawiamy. Kamera przychodzi razem z nami, musi pozostać niezauważona i razem z nami opuścić gabinet. Musi być zatem priorytetowo dyskretna. Oto cztery najciekawsze kryjówki na kamerę do personalnego wykorzystania.

sklep detektywa

Długopis szpiegowski

Nie posiada prawdopodobnie gadżetu mniej wzbudzającego podejrzenia w trakcie oficjalnych spotkań niż długopis. Trzymany w ręku czy przyczepiony do kieszeni marynarki – zawsze wygląda naturalnie. Możemy manipulować nim w dowolny metodę, dostosowując do warunków i rozwijającej się na spotkaniu sytuacji. Jego nowoczesny i specjalistyczny wygląd dodaje nam powagi. Poza tym nie jest to atrapa. Ewentualnie możemy coś nim zapisać, co nas bardziej uwiarygodni. Kamera zamontowana jest nad skuwką i skierowana prostopadle do osi długopisu. Bez względu na to, czy położymy długopis z kamerą, wsuniemy do kieszeni, czy będziemy go trzymać na widoku, nagrywanie będzie przebiegało w niezakłócony sposób.

Okulary z kamerąokulary szpiegowskie

Najwygodniejszy sposób na wykonanie dyskretnego nagrania to okulary szpiegowskie. Dzięki temu że kamera znajduje się na mojej głowie – w banalny sposób możemy kontrolować co jest w danej chwili nagrywane – kamera podąża za naszym wzrokiem i nagrywa to na co aktualnie patrzymy. Okulary mają szkła „zerówki”. Można do nich także wstawić szkła korekcyjne. Dla osób, które noszą okulary codziennymi, jest to doskonałe rozwiązanie.

Zapalniczka z kamerą

Zapalniczka świetnie się sprawdzi w trakcie nieco mniej urzędowych spotkań czy rozmów, kiedy to jest nieco bardziej familiarna atmosfera. Wówczas to omawianie bardzo trudnego problemu warto przerwać propozycją wyjścia na papierosa, który „odświeży umysły”. Po powrocie do rozmów można bowiem tak po prostu odłożyć na stół paczkę papierosów i zapalniczkę, która będzie dla nas rejestrować przebieg spotkania. Wystarczy, że niezauważalnie włączymy ją przy okazji podpalania papierosa, a odkładając na blat, odpowiednio ją skierujemy.

Guzik z kamerą

Zdarzają się również takie spotkania, w trakcie których nie mamy ze sobą żadnych niestosownych gadżetów rodzaju kluczyki do pojazdy samochodowe, telefon komórkowy, okulary przeciwsłoneczne. Kiedy wydaje się już, że nie posiada gdzie w naturalny sposób schować kamery, z poradą przychodzi guzik. Od koszuli, kurtki – pełna dowolność. Urządzenie zbudowane jest z małego pudełka i kamery w kształcie guzika przytwierdzonego na jego przedniej części. Kamerę wkłada się w jedną z pętelek na guzik marynarki. Pozostałe guziki zapinamy normalnie, a kamera-guzik zupełnie się do nich upodabnia. To jedno z najmniejszych urządzeń do nagrywania obrazu i dźwięku. Co ważne, nagrywanie odbywa się bez użycia rąk.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s