Nie daj się podsłuchać!

O szpiegowaniu zwykle mówimy w na tle mniejszych bądź większych przestępstw. Podgląda się potencjalnego delikwenta. Podsłuchuje rozmowy podejrzewanych o pranie brudnych kasy… wymieniać można długo. Pomyślmy jednak o sytuacji odwrotnej. Stańmy raz w roli nie szpiegującego, lecz podejrzanego. W szczególności, gdy nie mamy sobie nic do zarzucenia.

podsłuchy

Przenigdy nie możemy być pewni, że nie padniemy ofiarą obserwacji. Wyczuwasz, że ktoś ma na ciebie oko? Albo że ktoś zbyt uważnie wsłuchuje się w twoje wyrazu i rozmowy – te prywatne? O tym, czy ktoś cię podsłuchuje, sprawdzisz za pomocą wykrywacza podsłuchów.

Wbrew pozorom wykrywacz podsłuchów potrafi zlokalizować nie tylko urządzenia podsłuchowe, niemniej jednak również kamery czy lokalizator GPS. Jak to działa? Detektor podsłuchów, telefonów i lokalizatorów wykrywa urządzenia przez detekcję emitowanych fal. O wykrytym podsłuchu zawiadamia sygnał świetlny (diody LED), sygnał wibracyjny lub dźwiękowy.

podsłuchy w telefonie

Kilka urządzeń działa w dużym zakresie częstotliwości – od 1 MHz do 6,5 GHz. Skanowanie podejrzanego terenu rozpoczyna się od sprawdzenia najniższych częstotliwości. Urządzenie sprawdza otoczenie w promieniu 5 m. Jeśli wykryje niepożądany sprzęt (jak np pluskwa podsłuch), zasygnalizuje to dźwiękiem i sygnałem świetlnym. Wraz ze zbliżaniem się do kryjówki podsłuchu, wydawany sygnał wykrywacza będzie się wzmacniał. Bez obaw, możesz to zrobić zupełnie dyskretnie, bo wykrywacze zwykle sprzedaje się w zestawie ze słuchawkami. Posiada to szczególne znaczenie w miejscach, w których nie jesteś sam, np. gdy chcesz przeskanować auto na parkingu.

Ani jedna osoba nie lubi być bezpodstawnie o coś podejrzewany, prawda? Wykrywacz podsłuchów umożliwia pozbyć się tego niepokojącego poczucia, że ktoś patrzy z ukrycia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s